Znak Sokol nadpis Tělocvičná jednota
nadpis Sokol Žireč
nadpis župa Podkrkonošská - Jiráskova
Znak Žireč

Kalendář akcí 2019

Předchozí<   1   2   >Další

05. 02. 2019
Výborová schůze Sokola Žireč 
Zápis ze schůze výboru Sokola Žireč konané dne  05. 02. 2019 v Žirči si můžete ve formátu PDF (355 kB) přečíst  ZDE....
09. 02. 2019
Mariáš v Úpici
V sobotu 9. února se naši sokolští hráči zúčastnili trojkového mariáše na pět kol v Úpici. U hracích stolů se sešlo 27 hráčů a oba žirečáci patřili mezi nejlepší. Zdenda Petružálek, žirečská mamba, obehrál všechny soupeře a celý turnaj vyhrál. Pěkné bylo i 9. místo Zdendy Perlíka.
Josef Wolf

23. 02. 2019
Žirečský mariáš - 7. ročník
Dne 23.02.2019 se opět v Žirečské sokolovně konal již tradiční trojkový desetníkový mariášový turnaj. Turnaje se zúčastnilo celkem 22 hráčů, takže bylo utvořeno 6 trojic a 1 čtveřice, která hrála tzv. pauzírák. Mariáš se hrál, s několika malými a jednou větší přestávkou, od 10ti hodin ráno zhruba do 16ti hodin odpoledne; zápolení mariášníků pak bylo završeno vyhlášením výsledků a předáním cen. Vítězem turnaje se stal pan Petr Kožešník z Choustníkova Hradiště, druhý byl pan Viktor Vích z  Jaroměře a  třetí byl Míra Pospíšil z Kuksu. Každý z 22 účastníků byl odměněn nějakou cenou. Hlavními organizátory byli jako již tradičně Zdeněk Perlík a Jirka Hroch. O občerstvení tekutého charakteru a obsluhu soutěžících se pečlivě staral Honzík Petrásek starší a Honzík Petrásek mladší. O spokojenost chuťových buněk se pak postaral výborný gulášek z mladého divočáka z dílny Zdendy Perlíka.
                                                      Mgr. Blanka Honzárková

KOMPLETNÍ VÝSLEDKOVÁ LISTINA (PDF 0,46 MB)

A na závěr něco statistiky
Letošní stupně vítězů zaplnili Borci, kteří si pódiové umístění na Žirečském poháru již vyzkoušeli. Vítěz Petr Kožešník po dvou stříbrných místech se konečně dočkal stupně nejvyššího a jeho jméno bude vyryto na putovním poháru. Viktor Vích sice nezopakoval loňské vítězství, ale s druhým místem bude jistě spokojen. Pro ostříleného Míru Pospíšila byl pak bronz již druhý a společně s dvěma tituly to je již čtvrté medailové umístění. Mezi chlapy se vůbec neztratila jediná žena Jitka Vítková z Horní Brusnice, která skončila na pěkném 6. místě. Domácí barvy hájila šestice hráčů, z nichž se nejlépe dařilo na 8. místě Zdendovi Petružálkovi.
Josef Wolf

09. 03. 2019
Mariášový turnaj v Kuksu
V sobotu 9. března se tři žirečtí hráči zúčastnili mariášového turnaje V Kuksu. 21 vyznavačů této tradiční české karetní hry si to rozdalo v trojkovém mariáši na čtyři kola. Velmi pěkný úspěch zaznamenal náš Zdenda Perlík, který vybojoval 3. místo. Hráčské štěstí naopak neměli Jirka Hroch a Jarda Rajmont, kteří skončili na 23. místě resp. 28. místě. Vítězství si odvezl do Vamberka nám neznámý hráč Pavel Hušek.
Josef Wolf
16. 03. 2019
Jarní sousedské posezení s hudbou a tancem
16.03.2019 od 20 hodin večer žirečská sokolovna opět ožila, když se zde konalo již tradiční Jarní sousedské posezení. Pro dobrou zábavu hrálo osvědčené Duo Arnika, přičemž ti nejvytrvalejší návštěvníci akce se vydrželi bavit až do čtvrté hodiny ranní. Vstupné bylo vybíráno ve výši 90 Kč a tradičně bylo možno také za pouhých 5 Kč zakoupit lístky do tomboly. Tombola byla tentokrát vskutku bohatá – bylo do ní věnováno zhruba 250 cen, přičemž část těchto cen byla rozdána krátce po začátku zábavy a zbytek pak byl losován o půlnoční pauze, kdy hlavními aktéry losování byli Zdeněk Perlík a Lenka Hrochová. Jednou z hlavních cen byl mj. dort, který s láskou upekla Hanička Bednářová. Chuťové buňky účastníků zábavy byly uspokojeny zejména díky velkému množství jednohubek z „výrobny“ šikovných sokolských děvčat, kdy 1 tácek jednohubek stál pouhých 25 Kč, a samozřejmě též díky zlatavým lahodným mokům, které čepovali Honzík Petrásek starší a mladší, a rovněž díky ostřejším nápojům, jež neúnavně jistou rukou naléval Tomáš Šimůnek. Jarní sousedské posezení bylo opět dobře zorganizované, a to zejména díky aktivním sokolkám, sokolům i dalším dobrovolníkům, kteří pomohli s přípravou prostor sokolovny a následným jejím úklidem. Akci též, jako obvykle, podpořili zejména místní sponzoři, např. firma Palm, Vedej, Petrásek, Kramárovi, Herbst, Kovárna Žireč, ToMi servis, Mantech, Jan Paťava, Domov sv. Josefa atd.
 Mgr. Blanka Honzárková

24. 03. 2019
Silný a úspěšný člen TJ Sokol Žireč Jaroslav Tomanec st. zahájil svou sezónu 2019
Dne 24. 3. 2019 zahájil Jaroslav Tomanec st. Svou sezónu v mrtvém tahu mezinárodním Mistrovství Slovenska v Liptovském Hrádku, kde v kategorii 75-79 let a váze do 82,5 kg, získal skvělé 1. místo výborným výkonem 155 kg.
Dalším závodem bylo mistrovství Evropy v Maďarském městě Tiszakécske. I přes značné komplikace v dopravě a tím spojené silné únavě se náš mistr musel zúčastnit závodu až druhý den, kde získal krásný pohár za 3. místo s výkonem 150kg.
Na další závody se náš člen TJ Sokol Žireč připravuje, tak aby vždy skončil s nejlepšími výsledky. Dalšími závody, kterých se zúčastní budou pohárový EXTRIFIT, kde loni skončil na 2. místě, dále bude následovat MS v Považské Bystrici a sezónu ukončí závodem SILÁKA BŘEHŮ v prosinci.
Za dosažené výsledky gratulujeme a přejeme mnoho zdaru v dalších závodech.


 Hana Červinková

30. 03. 2019
Volební valná hromada TJ Sokol Žireč 
Zápis z volební valné hromady Sokola Žireč konané dne  30. 03. 2019 v sokolovně v Žirči si můžete ve formátu PDF (362 kB) přečíst  ZDE....
březen 2019
Skončila regionální liga stolního tenisu 2018/2019 
V měsíci březnu skončila pro naše družstvo stolního tenisu třetí sezona v této soutěži. A o tom, že jejich výkonnost stále stoupá není pochyb. Letošní páté místo znamená již umístění v první polovině tabulky. Děkujeme všem hráčům za výbornou reprezentaci žirečského Sokola a přejeme jim hodně vyhraných setů i v sezoně 2019-20
                                                      V. Šévl


06. 04. 2019
Bábovkování 2019
Bábovkování 2019 titulní fotoNa letošní jaro připravily naše starší ženy sokolky další ze svých sousedských akcí. Tentokrát se v sobotu 6. dubna sešli žirečtí občané, kteří přijali pozvání na kafíčko a bábovku. A bylo z čeho vybírat. Každý mohl ochutnat 17 různých bábovek a dle své chuti dát hlas svému favoritovi. Byly zde výrobky ořechové, makové, s citronovou polevou, jogurtové, s kousky ovoce, čokoládové či mrkvové. bábovky různých barev  i vzhledů a objevily se i dvě slané. Vlastní organizace soutěže doznala také malé úpravy. Ženy reagovaly na připomínky po loňském štrůdlování a majitel každého přihlášeného výrobku obdržel malý dárek. A pak už se začali scházet hosté, aby se jich nakonec v klubovně chovatelů posadilo ke kávě 34. Po náročné ochutnávce  všichni přítomní svými hlasy rozhodli o pořadí. Stejně jako na loňském štrůdlování získal první místo výrobek Stáni Zichové. Její bábovka s likérem porazila těsně bábovku Boženky Seifertové a Růži Duškové. Ale ono vlastně ani nešlo o výsledky, ale o možnost sejít se na kafíčko se sousedy, poklábosit a odnést si domů novou neobvyklou inspiraci. Děkujeme všem za účast a věříme, že času stráveného mezi sousedy nikdo nelitoval.
Josef Wolf

Malé ohlédnutí za žirečským bábovkováním si mohli posluchači Českého rozhlasu Hradec Králové poslechnout v pondělí 8. dubna v pořadu Blanky Malé „Habaděj“.

Fotografie z této akce od P. Kozlovské a T. Wolfové si můžete prohlédnout ZDE....


14. - 21. 04. 2019
Uklízíme Česko
Uklízíme Česko 2019 titulní fotoKonec dubna je každoročně věnován jarnímu úklidu nejen doma, ale sokolové vždy uklidí i svoji obec a její okolí. Letos se tohoto úklidu účastnilo 25 sokolů, kteří sbírali odpadky podél silnic vedoucích do naší obce. Zároveň byl v rámci celostátní akce „Ukliďme Česko“ proveden sběr železného šrotu.
A závěrem ještě perlička od skupiny žen uklízejících úsek na Stanovice. První místo mezi odpadky získaly krabičky od cigaret. Šokem však byl jeden z dvojice cyklistů, který jim hodil bez jediného slova prázdnou plastovou láhev přímo pod nohy. Doufejme, že to byl pouze demonstrativní čin nevychovaného mladíka a ne jeho vztah k přírodě.
Josef Wolf

Fotografie z této akce od J. Zajdlové si můžete prohlédnout ZDE....


27. 04. 2019
Házení vajec 2019
Házení vajec 2019 titulní fotoV sobotu 27. dubna se uskutečnil další ročník soutěže v házení vajec. Letošní pozdější termín nám sice zajistil slunečné počasí, ale žádné velké teplo nebylo. Házet a chytat syrová vejce si přišlo vyzkoušet 9 dvojic. Při neúčasti rekordmanů Standy Veselého a Marka Bína se otevřela cesta k vítězství dalším účastníkům. Toho využila dvojice Milan Palm a zdenda Perlík, kteří výkonem 25 metrů letos získali vavřín vítězů. Druhé místo vybojovala dvojice Ráďa Saidl a Jíra Šrajbr stejným výkonem 20 metrů jako třetí v pořadí Jirka Hroch s Hanďou Červinkovou. Také dvojice na bramborové pozici Zdenda Petružálek s Jardou Tomancem uspěli na vzdálenosti 20 metrů. Svou šikovnost si vyzkoušela i dvojice dětí Filip Hroch a Kuba Hlavatý.
A protože „munice“ bylo dostatek, proběhlo po skončení soutěže další, tentokrát mimosoutěžní klání a všichni se dobře bavili.
Josef Wolf

Fotografie z této akce od J. Tomance ml. si můžete prohlédnout ZDE....

18. 05. 2019
Vyhlášení výsledků dlouhodobého turnaje - 7. ročník
Vyhlášení dlouhodobého turnaje 2019 titulní fotoV sobotu 18. května skončil vyhlášením výsledků dlouhodobý turnaj ve stolním tenisu a šipkách 2018-2019. Na hřišti za naší sokolovnou se sešli účastníci tohoto turnaje, aby zhodnotili dosažené výkony, převzali ceny a užili si odpoledne a večer při společné zábavě.
Turnaj dokončilo a bylo hodnoceno celkem 15 týmů. Pořadí na bedně kopírovalo výsledky loňského roku, kdy vítězství patřilo rodinnému týmu Davidovi a Martinovi Hrnečkovým. Druhé místo obsadili Danek Mach s Róbou tomancem a třetí příčka patřila Zdendovi Petružálkovi a Jardovi Tomancovi.
K dobré pohodě akce přispělo i připravené občerstvení a Perlošovi opékané steaky. Zároveň někteří přítomní využili pěkného počasí k malému turnaji v nohejbale. Mezi šesti trojicemi předvedli nejlepší výkon Zdendové Petružálek a Perlík s Jardou Tomancem.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ZDE....


27. 05. 2019
Výměna oken a dveří v sokolovně Žireč
Bourání oken 2019 titulní fotoDne 27.05.2019 odpoledne, po předchozím schválení sokolským výborem a po domluvě s dobrovolníky nejen z řad Sokolů, začala výměna oken a venkovních dveří v místní Sokolovně. Původně byl začátek akce domluven na 15.30 hodin. Dobrovolní pracanti však dorazili na místo již někdy před 15. hodinou. Svépomocí, organizačně pod dohledem Jirky Hrocha, se tak podařilo asi do hodiny vybourat všechna stará okna; po 16. hodině se pak odvážely sutiny, likvidoval se „stavební nepořádek“, odnášel se nábytek na půdu a poté se rozmontovával a odklízel již nefunkční kuželník. Vybourání oken a příprava prostoru pro instalaci nových oken tak bylo možno přirovnat ke „kulovému blesku“, neboť vše šlo rychle a nakonec, i po předchozích organizačních problémech, hladce. Zabudování nových oken, bourání starých dveří a instalace dveří nových (hrubé stavební práce) pak probíhaly pod taktovkou firmy Milan Palm další 3 dny (do 30.05.2019), přičemž první dvě noci po vybourání oken bylo třeba zabezpečit, aby se z prostor Sokolovny a „občerstvovny“ nic neztratilo. K nočnímu hlídání Sokolovny se proto přihlásil Zdeněk Perlík, který strávil v těchto bojových podmínkách dvě noci a přispěl tak k hladkému průběhu akce. Neméně důležitý byl pak „zachránce“ žíznivých  brigádníků - Honzík Petrásek starší, který neúnavně plnil půllitry dobře chlazeným zlatavým mokem. Stavební dodělávky (zapuštění nových parapetů, začišťovací práce) pak budou ještě probíhat dle možností dodavatelů materiálu v průběhu měsíce června 2019.
Mgr. Blanka Honzárková

Fotografie z této akce od B. Honzárkové si můžete prohlédnout ZDE....

30. 05. 2019
Výborová schůze Sokola Žireč 
Zápis ze schůze výboru Sokola Žireč konané dne  30. 05. 2019 v Žirči si můžete ve formátu PDF (354 kB) přečíst  ZDE....
01. 06. 2019
Volejbalový turnaj ulic - 35. ročník
Turnaj ulic 2019 titulní foto1. června se za žirečskou sokolovnou rozběhl další ročník volejbalového turnaje ulic. Počasí nám přálo a horké sluneční paprsky přinutily hráče rychle propotit svá trička. Přes všechny problémy, které v současné době provázejí náš sokolský volejbal, se podařilo sestavit čtyři družstva. Jediní vítězové ze „Zlodějské“ si však nemuseli hráče půjčovat. Snad proto se jim podařilo obhájit Loňské první místo a to ve složení: M. Tlučhoř, Z. Hladík, P. Weigel, A. Weigel, J. Vokatá a P. Škop.
Pořadí turnaje:
1.    Zlodějská
2.    Bytovky
3.    Skřivanov
4.    Domov sv. Josefa
Připravené občerstvení včetně opékaných steaků pomáhalo doplnit zúčastněným hráčům ztracenou energii. Večer pak patřil společnému posezení, tentokrát však, bohužel, bez přítomnosti kytary. Zároveň jsme poděkovali předsedovi našeho volejbalového oddílu Ondrovi Rapačovi za jeho dosavadní činnost, protože ten tímto dnem pro velké zaneprázdnění svou funkci složil.
35 odehraných ročníků tohoto turnaje již hovoří o jisté tradici. Proto jsme letos museli pod putovní pohár přidat další část podstavce. Otázkou však zůstává, zda černé mraky stahující se nad žirečským volejbalem umožní na něj v budoucnu ještě dopsat další vítěze.
Josef Wolf

Fotografie z této akce od I. Pospíšilové si můžete prohlédnout ZDE....


02. 06. 2019
Dětský den 
Dětský den 2019 titulní fotoLetošní dětský den se konal v neděli 2. června tradičně za naší sokolovnou. Zhruba 40 dětí soutěžilo ve 12ti různých disciplínách o žetony, které si po jejich absolvování vyměnily za různé drobnosti a mlsky. Ani letos nechyběly oblíbené disciplíny: šplh na májku, jízda na motorkách a tradiční shoz bonbonů z letadla. Velký zájem poutala i vodní klouzačka. Vrcholem odpoledne a nejvíce legrace bylo při bitvě balónky naplněnými vodou. Děti měly zdarma limonádu a koláče. Počasí nám přálo a odpoledne si užily nejen děti ale i jejich rodiče.
Děkujeme všem sponzorům, kteří přispěli dětem na jejich svátek.
Jaroslava Zajdlová

Fotografie z této akce od J. Zajdlové si můžete prohlédnout ZDE....15. 06. 2019
Žirečský pohár v nohejbale  tříčlenných družstev - 8. ročník

V sobotu 15. června se na žirečském hřišti za sokolovnou uskutečnil další ročník turnaje tříčlenných družstev v nohejbale. Za slunného a velmi horkého počasí zápolilo šest týmů po celý den o vítězství. A kdo chtěl vydržet do konce, musel nepřetržitě doplňovat tekutiny. Přesto někteří jedinci nevydrželi. V základní tabulce hrál každý s každým na dva sety. Pořadí v tabulce pak rozhodlo o tom, kdo si zahraje o jaké umístění. V dramatickém a velmi vyrovnaném finále si to rozdali Bombarďáci se Smolaři. Ti dostáli svému špatně zvolenému názvu a prohráli právě tou pověstnou smůlou těsně 10:9/9:10/8:10.

Umístění:

  1. Bombarďáci - Radek Seidl, Ondřej Dufek, Jan Skála
  2. Smolaři - Michal Bohatý, Jan Volák, Ladislav Petružálek
  3. Bytovky – Jan Petrásek, Karolína Matasová, Jaroslav Tomanec ml.
  4. Dream team – Zdeněk Petružálek, Lucie Drozdová, Michal Horáček
  5. Kozyčur – Jiří Hroch, Hana Červinková, Aleš Kramár
  6. Jebalové - Leoš, Tomáš, Luboš (hosté z Trutnova)

Josef Wolf

26. 06. 2019
Ukončení školního roku - zábavné odpoledne pro děti
Dne 26. června 2019 proběhlo za žirečskou sokolovnou ukončení letošního školního roku. I přes menší účast si děti toto odpoledne náramně užily. Teplota se pohybovala vysoko nad tropickou třicítkou a tak jediným a nejzábavnějším byla vodní skluzavka. Samozřejmě nechybělo opékání buřtů, ale jelikož bylo veliké horko a děti měly dost práce s vodní skluzavkou, tak se o občerstvení postarala Verunka Grulichová.
Dětem přejeme prázdniny všemožných zážitků a krásného počasí.
Hana Červinková

29. 06. 2019
Župní zájezd do Břasů na Rokycansku
Břasy 2019 titulní fotoDne 29.6.2019 se konal župní  zájezd do Břasů na Rokycansku. Tohoto dne se konal vzpomínkový pietní akt k nedožitým stým narozeninám rodáka  z této obce, parašutisty a radisty Potůčka výsadkové skupiny Silver A. Součástí programu byla výstava, legionáři, vojenská technika a hudba.
Z naší organizace se této akce zúčastnila naše členka J.Zajdlová.
Josef Wolf

Fotografie z této akce od J. Zajdlové si můžete prohlédnout ZDE....

29. 06. 2019
Chlapský den 2019

Kdy:
V sobotu 29. 06. 2019 od 14:00 hod prezentace
Kde: Hřiště za sokolovnou v Žirči

UPOZORNĚNÍ - akce pouze pro účastníky tipovací soutěže MS v ledním hokeji


Info: Z. Perlík (Perloš) - Tel. 731 470 093, email: PerlikZdenek@seznam.cz

Občerstvení zajištěno!


Předchozí<   1   2  >Další
Aktuálně
Kalendář akcí
Historie
Sportovní aktivity
Sportoviště - možnost pronájmu
Zajímavosti
Fotogalerie
Partneři
WWW odkazy
Kontakt

Návštevnost
počítadlo.abz.cz